بورس را از کجا شروع کنیم؟

بورس را از کجا شروع کنیم؟

ارسال شده در دسامبر 1, 2019 توسط محمد عسگری

-

در اینجا یک راهنمایی گام به گام برای سرمایه گذاری پول در بورس کالا وجود دارد که به شما اطمینان میدهد که این کار را به روشی صحیح انجام داده اید.

اول از همه تبریک میگویم! سرمایه گذاری در بورس مطمئن ترین روش برای ایجاد ثروت در بازه های زمانی طولانی است. با توجه به این نکته قبل از شیرجه رفتن چیزهایی وجود دارد که باید بدانید.

.

stocks-up-getty-1024x768.gif

نحوه شروع سرمایه گذاری: یک لیست بررسی گام به گام

۱ – رویکرد سرمایه گذاری خود را تعیین کنید

۲ – تصمیم بگیرید که چقدر در سهام سرمایه گذاری خواهید کرد

۳ – یک حساب سرمایه گذاری باز کنید

۴ – سهام خود را متنوع کنید

۵ – به سرمایه گذاری ادامه دهید

۱٫ رویکرد سرمایه گذاری خود را تعیین کنید

شما میتوانید در سهام انفرادی سرمایه گذاری کنید اگر وقت و تمایل به تحقیق و ارزیابی دقیق سهام به طور مداول داشته باشید. اگر اینگونه باشد ما ۱۰۰% شما را به انجام این کار تشویق می کنیم.

برای یک سرمایه گذار هوشمند و صبور کاملا ممکن است بازار را با گذشت زمان شکست دهد. علاوه بر خرید سهام انفرادی میتوانید سرمایه گذاری در صندوق های شاخص را انجام دهید که شاخص بورس مانند ۵۰۰ S@P را دنبال کند.

از طرف دیگر اگر مواردی مانند گذارش درآمد سه ماهه و برخی محاسبات ریاضی متوسط به نظر جذاب نرسد هیچ اتفاقی در استفاده از یک رویکرد منفعل تر وجود ندارد.

وقتی صحبت از وجوه متقابل فعالانه در مقابل صندوق های شاخص منفعل می شود ، ما به طور کلی دومی را ترجیح می دهیم (البته مطمئنا استثنائاتی نیز وجود دارد). صندوق های شاخص به طور معمول هزینه های قابل توجهی کمتری دارند و برای مطابقت با عملکرد بلند مدت شاخص اساسی آنها ، تقریباً تضمین می شوند. با گذشت زمان ، S&P 500 بازده کل سالانه حدود ۱۰٪ را تولید کرده است ، و عملکرد مانند این می تواند ثروت قابل توجهی با گذشت زمان ایجاد کند.

۲٫ تصمیم بگیرید که چقدر در سهام سرمایه گذاری خواهید کرد

اول ، اجازه دهید در مورد پولی که نباید در سهام سرمایه گذاری کنید ، صحبت کنیم. بورس اوراق بهادار جایی برای پولی نیست که شما در حداقل آینده ، حداکثر را بخواهید. در حالی که بورس اوراق بهادار تقریباً در درازمدت بالا می رود ، در کوتاه مدت عدم اطمینان بیش از حد در قیمت سهام وجود دارد – در واقع از نظر آماری ، افت ۲۰٪ در هر سال خاص حتی یک اتفاق غیرعادی محسوب نمی شود.

۳٫ یک حساب سرمایه گذاری باز کنید

برای سرمایه گذاری در سهام ، به یک نوع حساب تخصصی به نام حساب کارگزاری نیاز دارید.

این حسابها توسط شرکتهایی مانند کارگذاری مفید ، آگاه و بسیاری دیگر ارائه می شود. و افتتاح حساب کارگزاری معمولاً روندی سریع و بدون درد است که می توانید طی چند دقیقه انجام دهید. به راحتی می توانید حساب کارگزاری خود را از طریق انتقال EFT ، از طریق ارسال چک و یا با سیم کشی پول تأمین کنید. روند افتتاح حساب کارگزاری به طور کلی سریع و بدون درد است ، اما مواردی وجود دارد که باید قبل از انتخاب یک کارگزار خاص در نظر بگیرید:

نوع حساب

ابتدا نوع حساب کارگزاری مورد نیاز خود را تعیین کنید. برای بیشتر افرادی که در بورس فعالیت خود را شروع می کنند ، این به معنای انتخاب بین یک حساب کارگزاری استاندارد یا یک حساب بازنشستگی فردی است. ملاحظات اصلی در اینجا این است که چرا شما در سهام سرمایه گذاری می کنید و به راحتی می خواهید به پول خود دسترسی پیدا کنید. اگر می خواهید دسترسی آسان به پول خود داشته باشید ، فقط برای یک روز بارانی سرمایه گذاری می کنید ، یا می خواهید بیشتر از حد مجاز سالانه سرمایه گذاری کنید ، احتمالاً یک کارگزاری استاندارد می خواهید. هر دو نوع حساب به شما امکان خرید سهام ، وجوه متقابل را می دهد.

از طرف دیگر ، اگر هدف شما ساختن تخم لانه بازنشستگی باشد

راهی عالی برای پیشبرد شماست. اما نکته منفی این است که برداشت پول شما تا پیر شدن ، دشوار است. هزینه ها و ویژگی ها را با یکدیگر مقایسه کنید اکثر کارگزاران بورس آنلاین کمیسیون های معاملات را حذف کرده اند ، بنابراین بیشتر (اما نه همه) در مورد هزینه ها در یک سطح بازی هستند. با این حال ، چندین تفاوت بزرگ دیگر وجود دارد. به عنوان مثال ، برخی از کارگزاران ابزارهای آموزشی متنوعی ، دسترسی به تحقیقات سرمایه گذاری و سایر ویژگی ها را به مشتریان ارائه می دهند که به ویژه برای سرمایه گذاران جدیدتر مفید است. برخی دیگر توانایی تجارت در بورس اوراق بهادار خارجی را ارائه می دهند. و برخی از آنها دارای شبکه های شعبه فیزیکی هستند که اگر می خواهید راهنمای سرمایه گذاری چهره به چهره باشید. همچنین کاربرپسندی و کارایی بستر معاملاتی کارگزار نیز وجود دارد. من تعداد کمی از آنها را استفاده کرده ام و بسیاری از افراد به شما امکان می دهند که نسخه آزمایشی را قبل از انجام هرگونه پول امتحان کنید ، و اگر اینگونه باشد ، من آن را اکیداً توصیه می کنم.

۴٫ سهام خود را انتخاب کنید

اول از همه ، اگر به دنبال ایده های عالی سرمایه گذاری دوستانه مبتدی هستید ، در اینجا پنج ایده عالی سهام وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می کند. البته ، ما نمی توانیم در انتخاب و تجزیه و تحلیل سهام در چند پاراگراف بیش از همه آنچه شما باید در نظر داشته باشید فراتر برویم ، اما در اینجا مفاهیم مهمی است که باید قبل از شروع کار به آنها تسلط پیدا کنید.

۱ – متنوع کردن نمونه کارها خود را فقط در مشاغل قابل درک سرمایه گذاری کنید تا زمانی که سرمایه گذاری را معطل نکنید

۲ – از سهام با نوسان بالا پرهیز کنید و همیشه از سهام پنی خودداری کنید معیارها و مفاهیم اساسی را که برای ارزیابی سهام استفاده می شود بیاموزید این ایده خوبی است برای یادگیری مفهوم تنوع ، به این معنی که شما باید انواع مختلفی از شرکت ها را در سبد خود داشته باشید. با این حال ، من در برابر تنوع بیش از حد احتیاط می کنم.

۳ – به مشاغلی که می فهمید توجه داشته باشید

۴ – و اگر معلوم شود که شما در ارزیابی نوع خاصی از سهام خوب (یا راحت) هستید ، مشکلی وجود ندارد که یک صنعت سهم نسبتاً زیادی از سبد شما را بگیرد.

سهام رشد چشمگیر ممکن است به نظر می رسد راه های خوبی برای ثروت (و مطمئناً آنها می توانند) ، اما من توصیه می کنم تا زمانی که کمی با تجربه تر باشید ، از این موارد جلوگیری کنید. عاقلانه تر است که یک پایه را برای سبد مشاغل سنگین و مستقر ایجاد کنید. اگر می خواهید در سهام انفرادی سرمایه گذاری کنید ، باید با برخی از راه های اساسی ارزیابی آنها آشنا شوید. راهنمای ما برای ارزش گذاری سرمایه گذاری مکانی عالی برای شروع است. در آنجا ، ما به شما کمک می کنیم تا معاملات سهام را برای ارزیابی های جذاب پیدا کنید. و اگر می خواهید چشم اندازهای رشد بلند مدت هیجان انگیز به سبد خرید خود اضافه کنید ، راهنمای ما برای سرمایه گذاری در رشد مکان خوبی برای شروع است.

۵- به سرمایه گذاری ادامه دهید

در اینجا یکی از بزرگترین رازهای سرمایه گذاری ، حسن نیت ارائه دادن مقاله از خود اوراکل اوماها ، وارن بافت است. برای به دست آوردن نتایج خارق العاده نیازی به انجام کارهای خارق العاده ندارید. (توجه: وارن بافت نه تنها موفق ترین سرمایه گذار بلند مدت در تمام دوران است ، بلکه او همچنین یکی از بهترین منابع حکمت است که می توانید برای استراتژی سرمایه گذاری خود اعمال کنید.)

مطمئن ترین راه برای درآمدزایی در بورس خرید سهام مشاغل بزرگ با قیمت مناسب و نگه داشتن آنها تا زمانی که مشاغل عالی باقی بمانند (یا تا زمانی که به پول احتیاج داشته باشید) است. اگر این کار را انجام دهید ، در طول راه دچار نوساناتی خواهید شد ، اما با گذشت زمان بازده سرمایه گذاری بسیار خوبی را ایجاد خواهید کرد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

دیگر مطالب:

۱۰ اشتباه رایج در بورس – تحلیل تکنیکال

کتاب گام به گام بورس را به صورت رایگان دریافت کنید

آموزش صفر تا صد بورس را دریافت کنید

فیلترهای پیشرفته بورس و فرابورس ایران را دریافت کنید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

تذکر:

این وبلاگ زیرمجموعه ی وبسایت آکادمی هدف و سرمایه گذاری میباشد و تمام اطلاعات و محصولات انحصارا مطعلق به WWW.BOURSEACY.IR می باشد و صرفا جهت معرفی وبسایت و محصولات میباشد.

-هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب بدون مجوز ممنوع و پیگرد قانونی را به همراه دارد.-

/ 0 نظر / 469 بازدید